Ogrzewanie domu
Dom i Dziecko

Piec na ekogroszek – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Okazuje się, że piec na ekogroszek posiada tyle samo zwolenników jak i przeciwników. Jedni zachwalają niskie koszty ogrzewania domu, dzięki tej formie generowania ciepła, inni zwracają jednak uwagę na fakt, iż w ostatnich latach pojawiło się co najmniej kilka bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Wydawać by się jednak mogło, że atutów jest więcej. Dzisiaj stawiamy przecież na generowanie oszczędności a piec na ekogroszek z całą pewnością nam to umożliwia. Według wyliczeń, koszty rocznego ogrzewania mogą być nawet o kilka tysięcy niższe.

I to nie wszystko bowiem wybranie właśnie takie kotła to też duża wygoda. Tego rodzaju model ogrzewania jest bardzo komfortowy dla domowników i nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji w jego obsłudze czy generowaniu ciepła. Wystarczy porównać go do pieców na węgiel, by przekonać się o dużym luksusie użytkowania.

Przed zakupem pieca na ekogroszek warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim ważny jest montaż ciepłomierza oraz odpowiednie ustawienie pieca, bo dzięki temu generowane ciepło nie będzie uciekać. Patrzmy także na gwarancję producenta i możliwość serwisu technicznego ? piec to spora inwestycja i niemałe straty dla domowego budżetu. Co więcej, nabywamy go przecież na długie lata warto więc, by służył on nie tylko w dobrym stanie, ale jego właściciel miał pewność możliwości naprawy w przypadku najmniejszych usterek. Pamiętajmy więc, by gwarancja producenta trwała najmniej 5 lat a jego podzespoły i poszczególne części były łatwo dostępne w Polsce i podlegały naprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *