zatrudnienie Ukraińców
Biznes i Finanse

Dlaczego warto zatrudnić pracownika z Ukrainy?

Temat Ukraińców w Polsce od kilku lat jest głośnym tematem w mediach i internecie. Wszystko za sprawą różnych opinii, które budziły różne obawy w opinii publicznej. Jednak w rzeczywistości przyjazd Ukraińców do Polski był momentem pozytywnym dla zarówno dla przedsiębiorców, jak i samych pracowników.

Co daje przedsiębiorcom zatrudnienie Ukraińców?

Zatrudnienie Ukraińców w Polsce niesie za sobą duże korzyści dla przedsiębiorców. W ten sposób zatrudnienie obcokrajowca jest sposobem na redukcję kosztów zatrudnienia, zyskując przy tym pracownika gotowego do pracy od zaraz. Należy również pamiętać, że nie musimy martwić się o załatwienie szeregu formalności, które wiążą się z pobytem i pracą w Polsce, ponieważ załatwi to za nas agencja pośrednictwa pracy. Nie ma również problemu ze zmianą pracownika w przypadku prac sezonowych, ponieważ agencja posiada listę kandydatów, którzy są gotowi podjąć pracę od zaraz.

Praca w Polsce z perspektywy pracownika

Praca w Polsce jest dla pracowników z Ukrainy miejscem nowych możliwości. Większe zarobki pozwalają utrzymać siebie i rodzinę, która mieszka na Ukrainie. Ponadto jest możliwość zdobycia cennego doświadczenia, które ma znaczący wpływ na rozwój posiadanych kompetencji. W Polsce cudzoziemcy zatrudniani się głównie w branży przemysłowej, budowlanej, gastronomicznej oraz usługowej. Obecność osób z tego kraju nikogo już nie dziwi i jest już normą. Dzięki czemu nie ma problemów związanych z akceptacją pracowników innej narodowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *