architekt wnętrz suwałki
Dom i Dziecko

Styl nowoczesny we wnętrzach

Producenci rozmaitych elementów wykończenia wnętrz, oferują nam tak dużo rozwiązań, że każde pomieszczenie mieszkalne może z łatwością zostać urządzone w innym stylu. Nie da się jednak ukryć, że tym, który cieszy się dzisiaj największą popularnością, jest styl nowoczesny. Nie można mylić go ze współczesny, bo nowoczesność nie zawsze oznacza przecież nabywanie gadżetów zgodnych z aktualnymi, chwilowymi trendami.

Styl nowoczesny to przede wszystkim funkcjonalność i minimalizm. We wnętrzach króluje biel i brak jest w nich zbędnych bibelotów oraz dodatków dekoracyjnych. Można śmiało przyznać, że styl nowoczesny jest nieco surowy, wręcz sterylny. We wnętrzach znajdują się jedynie takie elementy wyposażenia, które rzeczywiście są potrzebne domownikom.

Jeśli wpiszemy hasło typu „architekt wnętrz suwałki”, zobaczymy, że eksperci, którzy realizują projekty zgodne ze stylem nowoczesnym, propagują za to najlepszą jakość wyrobów. Stawia się na chrom, naturalny kamień, hartowane szkło, metal, skórę, naturalne drewno. Dodatkiem dekoracyjnym może być kolor, na przykład czerń, ale świetnie sprawdzają się także beże. Wyjątkowego klimatu dodają też geometryczne bryły i fikuśne, modernistyczne konstrukcje. W podstawowych meblach zachowane zostają natomiast regularne linie i optymalna symetria.

Styl nowoczesny wybierają przede wszystkim praktycy, którzy własne mieszkania uznają za miejsce do komfortowego przebywania. Nie są to jednak wnętrza przytulne, przeznaczone do relaksu, ale na pewno przestrzenie, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *