adwokat gdańsk rozwody
Biznes i Finanse

W jakich sprawach powinno się zwrócić po poradę do adwokata?

Adwokaci mogą pomóc w naprawdę wielu zawiłościach prawnych. Co więcej, od paru lat ma on takie same uprawnienia, co radca prawny. Jedyna różnica pomiędzy nimi jest taka, że radca prawny może zostać zatrudniony na umowę o pracę.

Adwokat — jakimi sprawami się zajmuje.

Od radcy prawnego możesz uzyskać w wielu sprawach porady prawne. Olsztyn i inne większe miasta to miejsca, w których można znaleźć naprawdę wielu świetnych adwokatów specjalizujących się w zawiłych sprawach.

Adwokat udziela porad i konsultacji prawnych, sporządza opinie i występuje przed sądami i urzędami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy. Porada radcy prawnego przyda się przed wszystkich we wszystkich sprawach prawnych związanych z prowadzeniem firmy, czy działalności gospodarczej. Można również zatrudnić radcę prawnego do kompleksowej obsługi przedsiębiorstw. Jak wyszukać adwokata specjalizującego się w konkretnej sprawie? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę taką jak „adwokat gdańsk rozwody”

W jakich sprawach adwokat może być pełnomocnikiem i reprezentantem?

Adwokat może być pełnomocnikiem oskarżyciela posiłkowego w sprawach karnych, cywilnych oraz z zakresu prawa pracy.

Zarówno adwokat, jak i radca prawny mogą reprezentować osoby w sądzie oraz przed sądami powszechnymi, instytucjami i organami administracji publicznej, a także sądami administracyjnymi. Od 2015 roku radca prawny może też reprezentować ludzi w sprawach karnych, co wcześniej było zarezerwowane jedynie dla adwokatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *