zbiornik na deszczówke przydomowy
Ciekawostki Zdrowie i Uroda

Zdrowa, świeża woda dla każdego – butelki filtrujące

O problemie z wodą butelkowaną mówi się coraz częściej. Głównie w kontekście plastiku, który zaśmieca środowisko. Co jednak istotne, może on wpływać także na nasze organizmy. We wspomnianej wodzie w butelkach znajdują się bowiem drobinki plastiku, które mogą odkładać się w ciele, wpływając na funkcjonowanie wielu organów.

Efekty działania plastiku możemy obserwować latami, dlatego warto robić wszystko, aby w jakiś sposób go ograniczać. Na jakie rozwiązanie warto się zdecydować? Najlepiej postawić na wodę… z kranu! Dzięki niej uwolnimy się od obowiązku kupowania wody butelkowanej – zaoszczędzimy więc pieniądze, czas, a do tego ograniczymy wpływ plastiku na środowisko i własne zdrowie.

Czy warto spożywać wodę z kranu?

 

Niestety, tak zwana kranówka nie ma u nas dobrej prasy. Wiele osób nie chce jej pić w obawie przed chlorem i innymi środkami wykorzystywanymi do jej uzdatniania. Nawet na to jest jednak rozwiązanie. Będzie nim odpowiednie butelka na wodę z filtrem, który najczęściej występuje w postaci dysku umieszczanego bezpośrednio pod nakrętką. Jego działanie skupia się na zatrzymywaniu cząsteczek chloru, które są odpowiedzialne między innymi za osad na naczyniach, piasku, rdzy i innych zanieczyszczeń.

Efekt? Taka butelka do wody sprawia, że staje się ona czysta i smaczna. Znika również charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. Dzięki takim produktom możemy liczyć na stały dostęp do czystej wody, którą spożyjemy lub wykorzystamy do gotowania czy też parzenia kawy.

Sama butelka powinna zainteresować również osoby aktywne, które czystą wodę chcą mieć zawsze przy sobie – podczas treningu, w pracy czy też w podróży. Butelki są lekkie i poręczne. Na dodatek łatwo można je uzupełnić. Co równie istotne, występują na rynku w wielu wersjach, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z tym, aby znaleźć produkt dostosowany pod każdym możliwym względem – pojemności, kształtu, sposobu wykonania etc.

Butelka z filtrem nie jest oczywiście jedynym rozwiązaniem, na jakie warto się zdecydować. Równie przydatne będą dzbanki filtrujące, a także specjalne karafki. Wyroby tego typu pozwalają ograniczyć do minimum zakup wody butelkowanej. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze, a także chronimy środowisko i własne zdrowie. Podobnie jak butelki, dzbanki i karafki sprzedawane są w dużych ilościach. Z łatwością znaleźć można więc produkt dostosowany pod względem pojemności. Nikt nie powinien mieć również problemów ze znalezieniem odpowiednich filtrów wymiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *