Salon fryzjerski Ursynów
Zdrowie i Uroda

Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo rozmaitych produktów do pielęgnacji włosów. Na szczególną uwagę zasługują te, których zadaniem jest odżywianie i wzmacnianie włosów, na których został zrealizowany zabieg koloryzacji. Nie ma wątpliwości, że to właśnie taki może wpływać na ich niszczenie, więc dodatkowa ochrona jest niezbędna.

Te najlepsze odzywki do włosów farbowanych nie są jednak dostępne w sieciowych sklepach. Można je za to nabyć bezpośrednio u stylistów fryzur. Wystarczy wpisać hasło typu „salon fryzjerski Ursynów” i odwiedzić ten, który znajduje się najbliżej. Praktycznie wszystkie salony prowadzą również sprzedaż profesjonalnych kosmetyków, które dedykowane są różnym rodzajom włosów. Co więcej, w salonie uzyskamy od razu poradę, na jaki preparat warto się zdecydować. Fryzjer dokona analizy naszych włosów i zaproponuje odpowiednie środki.

Wybór kosmetyków do włosów farbowanych jest naprawdę ogromny. Należy jednak w pierwszej kolejności wskazać problem czy cel, jaki chcemy osiągnąć poprzez stosowanie preparatu. Odżywki do włosów farbowanych mają przede wszystkim chronić nowy kolor i zapobiegać jego wypłukiwaniu. Farba szybko staje się matowa, więc odżywka powinna nadawać blask włosom.

Ponadto, odżywka do włosów farbowanych ma zabezpieczać je przed destrukcyjnym działaniem samej farby. Weźmy pod uwagę, że ta zawiera cały komplet chemicznych substancji, które niezbyt korzystnie wpływają na stan włosów. Mowa tu przede wszystkim o powstawaniu ich porowatej struktury, rozdwajających się końcówkach czy też łamliwości włosów.

Konieczny jest też dobór odpowiedniego składu. W przypadku włosów farbowanych świetnie sprawdzają się kosmetyki odżywcze z jedwabiem, miodem, awokado, olejkiem makadamia, witaminą E, melaniną czy chrzanem japońskim. Co ważne, odżywki należy stosować regularnie, tylko wtedy będą działać skutecznie. Zaleca się, by te do spłukiwania stosować po każdym myciu głowy. Dokładnie tam samo jest zresztą w przypadku odżywek bez spłukiwania czy serum tzw. wcierek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *