Ciekawostki Dom i Dziecko

Jak połączyć klasyczny wystrój wnętrz z nowoczesnością?

Najczęściej urządzając swoje mieszkanie zastanawiamy się nad wykończeniem wnętrz w stylu klasycznym bądź tym nowoczesnym. Jeden z nich jest zawsze dominujący chociaż zdarza się, że oba łagodnie się łączą.

Jak więc dokonać przemiany, zgodnie z którą te dwa tak różne style będą tworzyły spójną całość? Przede wszystkim warto zacząć od podstaw, czyli mebli. W salonach mamy szeroki wybór jednak są to najczęściej meble, które modne będą najwyżej przez kilka kolejnych sezonów. Z tych klasycznych jest niewielki wybór i dotyczy najczęściej łóżek bądź kanap.

Stawiając na klasyczne komody, stoły czy kredensy warto pofatygować się na coraz bardziej popularne w Polsce targowiska. Przykładem mogą być Warszawskie Targi Antyków, na których znajdziemy klasyczne, drewniane meble. Chociaż są często używane to ich jakość pozwala używać je przez kolejne, długie lata. Wszystko dlatego, że dostępna usługa, jaką jest renowacja mebli sprawi, że meble te odzyskają pierwotny, jakże oryginalny wygląd.

Patrząc jednak na nurt nowoczesny dobrze jest dobrać właśnie takie dodatki. Nigdy nie mieszajmy tych styli biorąc pod uwagę główne meble użytkowe. Dodatki sprawdzą się idealnie, bo wraz ze zmieniającą się modą będziemy mieć szansę przy niewielkim wkładzie finansowym je zmienić.

Dodatki nowoczesne to wazony, obrazy, ramki na zdjęcia czy świeczniki, jednym słowem wszystko, dzięki czemu wnętrze nabiera charakteru. Dobierajmy je kolorystycznie według naszego uznania, zazwyczaj robi się to patrząc na przykład na kolor ścian, wykładziny czy dywanu. Taki wystrój wnętrz sprawi, że domieszka klasyki z nowoczesnością sprawdzi się idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *