Ciekawostki Sport

Wycieczka do Norwegii – co warto zobaczyć?

W ostatnich latach kraje skandynawskie zdobywają coraz większą popularność. Wszystko dlatego, że wreszcie zaczynamy doceniać przede wszystkim walory przyrodnicze tych regionów. Wycieczka do Norwegii to z pewnością moc niezapomnianych wrażeń. 

Mówiąc Norwegia pewnie każdy z nas od razu ma przed oczami fiordy. Nic dziwnego bowiem to jedna z największych wizytówek tego kraju, wręcz jego symbol. Fiordy, które ukazuje się nam w formie skalnych urwisk i morskich przełęczy rzeczywiście tworzą niezapomniany widok. Chcąc zobaczyć to dzieło natury warto wybrać się w rejs statkiem ? bez problemu znajdziemy taką ofertę w każdym norweskim biurze podróży. Będąc w Norwegii warto wybrać się również na szlak Parków Narodowych, na lodowiec czy archipelag Lofoty.

Oczywiście, przepięknych miejsc, w których natura gra ?pierwsze skrzypce? moglibyśmy wymieniać bez liku natomiast warto zwrócić uwagę również na norweskie miasta. Największa część turystów zwiedza oczywiście Oslo, stolicę tego kraju. Tutaj znajduje się między innymi Park Vigelanda czy Muzeum Muncha.

Warto wspomnieć, że coraz więcej z nas wybiera się też do Oslo nie tylko w celach podróżniczych. Popularny staje się kurs jezyka norweskiego. To doskonała okazja, by w sezonie wakacyjnym połączyć przyjemne z pożytecznym. Kurs sezonowy dla Polaków oferuje na przykład szkoła językowa Norkurs, w której lektorami są osoby władające perfekcyjnie zarówno językiem polskim jak i norweskim, co przełamuje od razu barierę w komunikacji.

Rzeczywiście zwiedzanie miasta wraz z nauka obcego języka to chyba w ostatnich czasach jedno z najlepszych rozwiązań. Tym bardziej, że pracodawcy wymagają od nas coraz więcej. To też świetny sposób na dorobienie do domowego budżetu ? nie od dzisiaj wiadomo, że w Norwegii możemy zarobić dużo a znajomość narodowego języka tego kraju tylko nam w tym pomoże.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *