mycie okna warszawa
Dom i Dziecko

Jak umyć okna bez smug?

Czy wiesz, że to właśnie mycie okien jest najbardziej nielubianym przez Polaków zajęciem w ramach sprzątania mieszkań? Wyczyszczenie ich zajmuje wiele godzin, do tego trzeba używać siły fizycznej, a samo mycie musi być powtarzane regularnie. Nie każdy zna też sposoby na to, by okna były idealnie czyste, bez jakichkolwiek smug. Okazuje się jednak, że metody na lśniące okna są proste i łatwo dostępne.

Wynajęcie profesjonalnej firmy

Po pierwsze, coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie profesjonalnej ekipy, której zleca się mycie okien. Warszawa dysponuje ogromną liczbą podmiotów, które wykonują tego rodzaju prace porządkowe. Zarabiamy coraz więcej, więc dla własnego komfortu jesteśmy w stanie wydać kilkaset złotych, by tylko móc zyskać czas wolny i uwolnienie od mycia okien. Firmy sprzątające posiadają profesjonalne preparaty, które pozwalają uzyskać lśniące okna bez najmniejszych smug, do tego korzystają z narzędzi, takich jak myjki, dzięki którym samo mycie przebiega o wiele szybciej. Inwestycja w taki sprzęt jest jednak spora, dlatego indywidualnie niezbyt się opłaca.

Sprawdzone sposoby na samodzielne mycie okien

Po drugie, jeśli decydujemy się na samodzielne mycie okien, wykorzystujemy dawne, sprawdzone sposoby. Stosujemy coraz częściej nie tylko ekologiczne preparaty na bazie roślin do mycia szyb, ale też słuchamy rad naszych babci, dzięki czemu uzyskujemy idealnie czyste okna bez smug. Po umyciu każdej szyby należy przetrzeć je zwiniętą w kulkę szarą gazetą. Co więcej, okien nigdy nie można myć w pełnym słońcu, właśnie wtedy pojawiają się smugi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *