sprzątanie po zmarłych warszawa
Ciekawostki

Jak sprzątnąć po zmarłym?

Czy każdy może sprzątnąć miejsce, w którym przebywało ciało? Okazuje się, że nie, a w licznych przypadkach podejmowana jest współpraca z profesjonalistami, którzy świadczą usługi typu sprzątanie po zmarłych. Warszawa może pochwalić się co najmniej kilkoma tego rodzaju podmiotami.

Czy rodzina powinna sprzątać po zmarłym?

Jeśli do zgonu doszło w mieszkaniu, ale ciało zostało w krótkim czasie odebrane przez zakład pogrzebowy, oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, by prace porządkowe przeprowadzili bliscy osoby zmarłej. Chodzi raczej o przestrzeganie szczególnych środków ostrożności w przypadku, gdy w danym miejscu doszło do zgonu, ale ciało uległo już rozkładowi. Wtedy do prac sprzątających wzywa się profesjonalne ekipy, które poradzą sobie z fekaliami, płynami ustrojowymi, krwią, odorem i nieprzyjemnym przecież widokiem nieboszczyka.

Pamiętajmy też o trupim jadzie, który podobno jest niebezpieczny dla osób żyjących. Fachowcy, którzy sprzątają w miejscu rozkładu ciała, są odpowiednio zabezpieczeni, by toksyny nie wpłynęły na ich zdrowie negatywnie.

Profesjonalne sprzątanie po zmarłych

Uwagę warto zwrócić także na profesjonalne środki czyszczące. Krew czy fekalia nie są łatwe do usunięcia, tak samo zresztą, jak bakterie i toksyny, które zdążyły się już nagromadzić. Z silnym odorem rozkładających się zwłok doskonale radzi sobie zaś zabieg ozonowania, który także powinni wykonywać specjaliści. Dopiero tak posprzątane miejsce, w którym ktoś zmarł, może nadawać się do ponownego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *