membrana wodoszczelna
Dom i Dziecko

Jak właściwie zabezpieczyć poddasze i cały dach nieruchomości? Krótki poradnik

Chcesz wiedzieć, jak właściwie zabezpieczyć nieruchomość pod względem izolacji cieplnej oraz wodoszczelności na dachu? W takim razie musisz dowiedzieć się, czym jest membrana wodoszczelna stosowana na poszyciach dachowych. Tego typu materiał nie tylko skutecznie zabezpiecza każdy dach przed nadmierną wilgocią i wodą, ale także odpowiada za szczelność i wentylację poddasza. Sprawdź, dlaczego folia paroizolacyjna do poddaszy to niezbędny element wyposażenia każdego domu!

Folia paroizolacyjna do poddaszy – czym jest i ile kosztuje?

Każdy nowoczesny dach powinien być zabezpieczony materiałem, jakim jest membrana wodoszczelna. Dlaczego? Tego typu produkty zapewniają przede wszystkim:

  • wysoki komfort użytkowania pomieszczeń domowych zarówno latem, jak i zimą;
  • wysoki poziom bezpieczeństwa;
  • większą stabilność konstrukcji dachowej.

 Folia paroizolacyjna do poddaszy tuż po zastosowaniu wpływa pozytywnie na szczelność i wodoodporność poszycia dachowego. Wysokiej klasy membrana wodoszczelna na dach deskowany i nie tylko pozwala na znacznie szybsze odparowywanie wilgoci, dzięki czemu pod powierzchnią dachu nie powstaje grzyb. Dużym atutem tego materiału jest koszt zakupu. W stosunku do papy folia paroizolacyjna do poddaszy kosztuje znacznie mniej. Za standardową folię zapłacisz średnio 2-3 złote za metr kwadratowy, a więc wykładając nią nawet całe poddasze nie musisz obawiać się o rosnące koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *