telefon komórkowy dla dziecka
Dom i Dziecko

15 lipca dzień bez telefonu komórkowego

Bycie cały czas online jest dla wielu dzieci i młodych ludzi normą. Nie ma w tym nic dziwnego – świat stał się globalną wioską, a dzięki technologii możemy być w kontakcie ze światem o każdej porze dnia i nocy. Telefon komórkowy dla dziecka stanowi źródło rozrywki w postaci gier, co może w konsekwencji prowadzić do uzależnienia. Jednak nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego może mieć negatywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlatego tak ważne jest, aby rozsądnie korzystać z telefonu i odciągać się od niego od czasu do czasu.

Oto kilka sposobów, jak odciągnąć dziecko od telefonu:

  • Znajdźcie wspólny cel

Może to być przygotowanie do konkursu.

  • wycieczka rowerowa

spędzajcie więcej czasu na świeżym powietrzu. Wysiądźcie z domu i spacerujcie, biegajcie lub jeździjcie na rowerze. Zamiast siedzieć przed ekranem telefonu, cieszcie się pięknem natury. Jeżdżąc na rowerze, można poznać wiele ciekawych miejsc, pooddychać świeżym powietrzem, pooglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

  • gry planszowe

W zależności od wieku dziecka, można wybrać klasyczne warcaby czy szachy lub wybrać bardziej nowoczesne gry, jak ,,Wsiąść do pociągu” lub ,,Doble”

  • uprawianie sportu

Może to być taniec, muzyka, karate lub joga. Dzięki temu dzieci będą miały coś, co je interesuje i będą chciały się odciągnąć od telefonów.

  • domowe zawody

Można to zrobić na przykład w formie miniolimpiady lub karaoke. Konkurencja sprawi, że dzieci będą się dobrze bawić, a przy okazji oderwą się od telefonów. W internecie jest mnóstwo darmowych podkładów muzycznych, układów tanecznych, przy których świetnie się można bawić.

Z przedmiotów dostępnych w domu łatwo zrobić tor przeszkód i zrobić wyścigi na czas. Wspólne działanie pozwoli wam się zrelaksować i oderwać od codziennych problemów, a dla dzieciaków będzie to atrakcyjne.

Warto zadbać tutaj jeszcze o jednej kwestii. Pamiętajcie, że jako rodzice, jesteście przykładem dla swoich dzieci. Jeśli wasze oczy ciągle śledzą ekrany telefonów, nie oczekujcie, że dziecko będzie chciało robić coś innego. Dajcie dzieciakom dobry przykład, odłóżcie telefony i bawcie się razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *