profesjonalne mycie okien Warszawa
Praca

Kto może myć okna na wysokościach?

Pracę na wysokościach może wykonywać tylko osoba, która posiada do tego odpowiednie kwalifikacje. Co więcej, musi być w pełni zdrowa fizycznie i posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do realizacji tego rodzaju zadań.

Praca na wysokościach to taka, którą wykonuje się ponad metr nad ziemią. W przypadku profesjonalistów, którzy zajmują się alpinistycznym myciem okien, bez wątpienia można mówić właśnie o takiej.

Zastanawiałeś się, jak myte są okna w drapaczach chmur albo choćby wysokich blokowiskach? Zajmują się tym specjalnie wyszkoleni zawodowcy. Weźmy pod uwagę, że musi to być naprawdę profesjonalne mycie okien. Warszawa potrzebuje takich pracowników, bo przecież tutaj jest najwięcej wysokich budynków. Umycie okien nie może być powierzone standardowej ekipie sprzątającej, to zbyt ryzykowne.

Mycie okien w wieżowcach odbywa się na specjalnych linach. Zatrudniani są do tego zawodowcy z uprawnieniami alpinistycznymi. Trzeba wziąć pod uwagę, że przecież liczy się tutaj nie tylko precyzja czy wykorzystanie dobrej jakości środków, by okna były rzeczywiście czyste, ale również bezpieczeństwo. Mówimy przecież o umyciu okien po stronie zewnętrznej – wiszenie na linie na wysokości kilkunastu pięter nigdy nie jest bezpieczne, nawet gdy wykonuje to doświadczony pracownik.

Pewne jest, że o czystość okien trzeba dbać nawet wtedy, gdy te znajdują się wysoko ponad ziemią. Okien nie myje się jednak zbyt często, zazwyczaj 2 razy w roku. To usługa, którą można zlecić tylko profesjonalnej firmie sprzątającej, która ma w swojej ofercie alpinistyczne mycie okien.

Nie da się ukryć, że jest to zadanie trudne. Właśnie dlatego może je wykonywać tylko wąska grupa zawodowców. Oprócz uprawnień do pracy na wysokościach i umiejętności alpinistycznych, potrzebna jest również doskonała kondycja fizyczna i pełne zdrowie. Znaczenie ma również sama technika mycia okien. Ponieważ takie zadania wykonywane są rzadko, to warto, by okna naprawdę lśniły. Z całą pewnością jest to praca dla ludzi o mocnych nerwach, którzy nie boją się ryzyka i szukają sporej dozy adrenaliny. To również zadanie dla tych, którzy nie boja się ciężkiej pracy. Mycie okien nigdy nie należy przecież do przyjemnych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *