stacja kontroli pojazdow ursus
Ciekawostki Motoryzacja

Pojazdy zabytkowe w Polsce

Według statystyk, w Polsce zarejestrowanych jest ponad 50 000 pojazdów zabytkowych chociaż w tej kwestii zauważa się stale trend rosnący. Co ciekawe, w całej Europie pojazdy zabytkowe cieszą się ogromną popularnością – już ich już ponad 1, 5 mln. Ich całkowita wartość przekracza 20 mld euro.

Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszą się modele aut Ferrari z lat 70-tych chociaż w Polsce dużo większa uwagę przyciągają samochody retro. Wynika to z faktu, iż nadal jest wśród nas mniej rzeczywistych pasjonatów zabytkowych pojazdów a nabywamy je po prostu z chęci zysku.

 

Nie jest żadną tajemnicą, że wybór auta do ślubu czy na ważną uroczystość to sprawa niemalże priorytetowa. Wynajem aut zabytkowych to więc główna profesja ich właścicieli. Samochody, które są zabytkami cieszą się obecnie dużo większym powodzeniem aniżeli na przykład luksusowe limuzyny.

 

Warto też wiedzieć, że zabytki tego typu są często wynajmowane na plany seriali, plany filmowe czy do reklam. Polacy nie trzymają ich skrzętnie w garażach, ale dzielą się, dodatkowo na tym zarabiając. Większość posiadaczy aut zabytkowych traktuje je jako inwestycję, jako dobre ulokowanie kapitału. Wiadomo przecież, że dobrze utrzymany zabytek każdego roku zwiększa swoją wartość. Za kilka lat można zbić na nim prawdziwą fortunę. Co ciekawe, miłośników zabytkowych aut przybywa i fakt ten niewątpliwie cieszy. Coraz częściej stać nas na takie „zabawki” a trzeba dodać, że do najtańszych one nie należą – wspomniane Ferrari to koszt nawet 160 000 euro.

Każde auto, niezależnie od roku produkcji, musi być poddawane regularnym przeglądom. Odwiedzanie takich miejsc jak stacja kontroli pojazdow ursus  pozwoli Cieszyć się autem na długie lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *