Biznes i Finanse

Pomysł na biznes – agencja ubezpieczeniowa

Jak otworzyć agencję ubezpieczeniową?

Otwarcie i prowadzenie agencji ubezpieczeniowej nie zostało objęte szczególnymi przepisami polskiego prawa. Osoby, które chcą generować zyski z tytułu właśnie takiego punktu usługowego, muszą jedynie otworzyć standardową działalność gospodarczą z odpowiednim wpisem do ewidencji.

Najlepiej, jeśli agencję ubezpieczeniową prowadzi agent ubezpieczeniowy, który odbył w tym celu konieczne szkolenie, zdał egzamin z wynikiem pozytywnym i został wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Pamiętajmy, że każdy, kto sprzedaje polisy ubezpieczeniowe bez względu na ich rodzaj, właśnie takie kompetencje musi posiadać.

 

Zalety współpracy franczyzowej

Wiele osób, które decydują się na otwarcie i prowadzenie agencji ubezpieczeniowej, decyduje się na podjęcie współpracy franczyzowej. Wszystko dlatego, że dzięki temu nie muszą rozwijać swojej firmy od początku, ale już na starcie korzystają z renomy i pozytywnego wizerunku franczyzodawcy. O ile w pełni autorska działalność przynosi zyski dopiero po kilku latach funkcjonowania firmy, to w przypadku franczyzy, na takowe można liczyć już w pierwszym roku prowadzenia biznesu. Istnieje też o wiele mniejsze ryzyko niepowodzenia, a tym samym utraty zrealizowanej inwestycji finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *