usg piersi warszawa
Zdrowie i Uroda

Naukowcy z Warszawy wymyślili tanie badanie na raka

Czy wiesz, że badanie diagnozujące albo wykluczające chorobę nowotworową może być nawet 20 razy tańsze? W ostatnim czasie naukowcy z Warszawy właśnie takie wynaleźli.

Zespół Warsaw Genomics. To właśnie on opracował nowe badania genetyczne, które już niedługo mogą stać się ogromnym przełomem. Innowacja tych badań polega na tym, że analizie poddawane zostają geny aż 600 osób w jednym czasie.

Medycy podkreślają, że dzisiaj rokowania dla pacjentów onkologicznych są o wiele lepsze niż jeszcze kilka lat temu. W wyszukiwarkę częściej wpisywane są frazy typu „usg piersi warszawa”, co oznacza, że Polacy dostrzegli potrzebę realizacji badań profilaktycznych. Duża w tym zasługa programów społecznych, które taką świadomość w nas wzbudziły.

Warto wiedzieć, że rak złośliwy jest dzisiaj wykrywany nie tylko we wcześniejszej fazie rozwoju, przez co udaje się go często całkowicie wyleczyć. Naukowcy z Warszawy pokazali, że chorobę można zahamować nawet wtedy, gdy jeszcze nie została zdiagnozowana, ale w przypadku niektórych pacjentów istnieje zwiększone ryzyko jej wystąpienia. Musimy pamiętać, że bardzo często rak jest wynikiem predyspozycji genetycznych. Ryzyko zachorowania zwiększa się, kiedy w rodzinie danej osoby występowały już przypadki tego rodzaju wyniszczającego schorzenia.

Innowacyjne rozwiązania, na jakie padli naukowcy z Warszawy, pozwala właśnie wykryć predyspozycje genetyczne. Dzięki temu we właściwym czasie może zostać wdrożona profilaktyka antyrakowa, a nowotwór nie wystąpi wcale.

Ciekawostką jest fakt, że do tej pory takie badania genetyczne wiązały się z kosztami, które opiewały na kwotę nawet 8 000 złotych. Dzięki Warsaw Genomics ich realizacja będzie możliwa za 399 złotych. Badania mają dotyczyć dokładnie 14 różnych genów, które głównie odpowiadają za rozwój choroby nowotworowej o różnej złośliwości i w różnych częściach naszego ciała.

Trzymamy kciuki za jak najszybsze wprowadzenie tej metody do powszechnego obiegu. Dzięki temu może dorównamy Europie w kwestii zachorowalności i wyleczeń nowotworów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *