Endpoint Security
Biznes i Finanse

Dlaczego warto zadbać o bezpieczeństwo IT w firmie?

Cyberbezpieczeństwo jest dziedziną, o której coraz głośniej mówi się w ostatnich latach. Wszystko za sprawą dostępu i rozwoju technologii, które skutkowały przeprowadzeniem ataków niosących za sobą poważne konsekwencje w dużych firmach. Takie incydenty sprawiły, że zaczęły powstawać zaawansowane rozwiązania pozwalające zwiększyć bezpieczeństwo w wielu firmach.

Oczywisty jest fakt, że firmy są znacznie bardziej narażone na ataki hakerskie niż zwykli użytkownicy. Wszystko za sprawą informacji, które przechowują i przetwarzają, co stanowi atrakcyjny cel dla hakerów, którzy w ten sposób szukają sposobu na zarobek. Jednak ich działanie jest zazwyczaj dokładnie przemyślane, przez co do ataku wykorzystywane są środki skutkujące jego powodzeniem.

Zanim zostanie zrealizowany atak na infrastrukturę danej firmy, to przeprowadzane jest rozpoznanie. Ma ono na celu sprawdzenie stopnia zabezpieczeń, jakie wykorzystuje dana firma i narzędzi przeznaczonych do tego celu. W przypadku wykorzystywania przestarzałego oprogramowania wzrasta szansa na skuteczność ataku, który w takiej sytuacji jest prosty do wykonania. Dlatego pierwszym krokiem ku zwiększeniu bezpieczeństwa jest przeprowadzenie analizy obecnych środków ochrony pod kątem ich aktualności i skuteczności. Następnie ważne jest zastąpienie ich nowszymi odpowiednikami dającymi kompleksową ochronę.

Systemy Endpoint Security są rozwiązaniami, które są sposobem na poprawienie bezpieczeństwa mającymi na celu uniemożliwienie powodzenia ataku hakerskiego. Następuje to poprzez sprawne blokowanie ataków wykorzystujących ransomware oraz malware. W wyniku czego zmniejsza się ich skuteczność już na samym początku ich wykrycia. Systemy działają poprzez nauczanie maszynowe wykorzystujące do tego celu sztuczną inteligencję. Ponadto systemy Endpoint Security pozwalają również na przywrócenie środowiska do stanu sprzed ataku, co pozwala zmniejszyć szkody, jakie mogły wystąpić. Ponad jest możliwość integracji z innymi systemami, co stanowi kompleksowe rozwiązanie w przypadku korzystania z systemów typu NAC lub SIEM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *