szkolenia integracyjne
Biznes i Finanse

Pomysły na integrację w firmie

Nie ma wątpliwości, że relacje pomiędzy pracownikami w jednym zespole wpływają na ostateczne zyski prowadzonej działalności. Co więcej, na takowe wpływ mają także relacje pomiędzy zatrudnioną kadrą a osobą zarządzającą danym działem. Już dawno minęły czasy, w których rządził styl autorytarny. Dzisiaj o wiele lepiej sprawdza się styl liberalny, zgodnie z którym pracownicy każdego szczebla  mogą wypowiadać własne zdanie, a manager je uwzględnia. Chodzi przecież o to, by wypracować jak najlepsze techniki współpracy oraz warunki wykonywanych obowiązków zawodowych. Wszystko to ma znaczenia dla zaangażowania pracowników, ich motywacji do pracy oraz lojalności.

Wiadomo na pewno, że pozytywnie wpływają szkolenia integracyjne, które łączą edukację z zabawą, dzięki której możliwe staje się polepszanie relacji w zawodowych strukturach. Dzisiaj modne są wydarzenia, podczas których pracownicy grają zespołowo w planszówki albo gry terenowe, po czym oddają się relaksowi na bankiecie, wspólnej kolacji, koncercie. Firmy z większym budżetem mogą inwestować w wyjazdy integracyjne, podczas których pracownicy zwiedzają, szkolą się i także bawią.

Pomysły na integrację są różne, najlepiej, jeśli łączą poszerzanie kompetencji zawodowych ze wzmacnianiem relacji pomiędzy zatrudnionymi. Pewne jest, że jest to jeden z lepszych pomysłów na inwestowanie w kadrę, a inwestycja tego rodzaju daje bardzo szybko wymierne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *