Ciekawostki

Radio cyfrowe ? podstawowe zalety

Chociaż o radiu cyfrowym nie mówi się tak dużo jak o wprowadzeniu telewizji cyfrowej to trzeba zauważyć, że i ono posiada ogrom zalet, które służyć maja przede wszystkim słuchaczom.

Radio cyfrowe to przede wszystkim większy zasięg i to lepszej jakości. Tutaj nie ma możliwości zakłóceń czy niedocierania do poszczególnych terenów kraju. W przypadku radia analogowego bardzo często zdarzało się, że zasięg transmisji nie docierał przecież do wszystkich słuchaczy, przez co audycje cieszyły się o wiele mniejszą słuchalnością. Teraz tego problemu już nie ma.

Ciekawe jest również to, że z sygnału radia cyfrowego można korzystać niemal w każdej sytuacji ? zarówno siedząc w domu jak i jadąc samochodem. Co więcej, same odbiorniki, takie jak na przykład te dostępne w cyfrowedrzwi.pl to dużo lepsza funkcjonalność. Na ekranie wyświetli się nie tylko nazwa stacji radiowej, ale na przykład tytuł prezentowanej piosenki czy nazwa audycji, która za chwilę będzie realizowana. To dużo większy komfort dla słuchaczy i przecież o to przede wszystkim chodzi. Musimy pamiętać, że radio to nadal jeden z najbardziej popularnych przekaźników, z jakich korzystamy. Zaraz po telewizji i internecie. Radio nadal wyprzedza prasę chociaż oddziałuje jedynie na zmysł słuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *