Zdrowie i Uroda

Jak powinniśmy dbać o nogi każdego dnia?

Piękne nogi to marzenie wielu kobiet. Niestety, by takie były niezbędna jest pielęgnacja bowiem predyspozycje wrodzone nie zawsze okazują się być wystarczające.

Przede wszystkim powinniśmy uprawiać aktywność sportową. Ćwiczenia nie tylko podkreślą mięśnie nóg, ale uchronią nas przed niebezpiecznymi schorzeniami kończyn. Udowodniono na przykład, ze żylaki powstają w wyniku braku ruchu bądź pracy tylko siedzącej także nie pomagajmy temu schorzeniu się rozwijać i dbajmy przy tym o naszą kondycję.

Co więcej, nogi wymagają odpoczynku i właśnie dlatego nie powinniśmy wybierać tylko obuwia na wysokim obcasie. Takie sprzyjać będzie wspomnianym już żylakom, ale również pojawić się mogą odciski na stopach czy obrzęki na łydkach.

Specjaliści z gabinetu dermatologicznego Wasylkowscy zauważają również, że nie zawsze korzystne będą dla nas zbyt długie i gorące kąpiele. Ich wynikiem mogą być na przykład popękane naczynka, powszechnie znane jako pajączki.

Nie warto również nosić zbyt obcisłej bielizny ? ta sprzyja obrzękom i żylakom. Co więcej, sprawia, że w wyniku braku odpowiedniego dotlenienia nogi stają się ociężałe, co sprawia niejednokrotnie silny ból.

Chociaż problemy z kończynami dolnymi pojawiają się zazwyczaj u osób w średnim bądź podeszłym wieku to trzeba pamiętać, by dbać o nie już od okresu dorastania. Nieodpowiednia profilaktyka może przyczynić się do pojawienia się niekorzystnych zmian w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *