Biznes i Finanse Ciekawostki Dom i Dziecko

Antyki jako inwestycja

Okazuje się, że antyki to nie tylko nieprzemijająca moda na wyjątkowe wnętrza domów, ale również doskonała inwestycja. Te najbardziej wyszukane przedmioty z dusza nabywają nie tylko miłośnicy stylowych mebli, ale również osoby, które widzą w nich niezły biznes.

Ciekawostką jest fakt, iż wartość dobrej klasy antyków w kolejnych latach wzrasta. Nabywając więc tego rodzaju mebel możemy być pewni zarobku i to nawet o kilkadziesiąt bądź kilkaset procent wyższego. Nic więc dziwnego, że antyki stanowią świetną inwestycję i są dla niektórych doskonałym pomysłem na biznes.

Biorąc pod uwagę meble z odciśniętym zębem czasu, jakie znajdują się na terenie Polski trzeba przyznać, że jest ich stosunkowo niewiele. Tak naprawdę koneserzy antyków ściągają je najczęściej spoza granic naszego kraju. Wpływ na to ma przede wszystkim II wojna światowa, która pochłonęła w naszym kraju olbrzymią ilość mebli o wielkiej wartości. Trzeba tutaj zresztą dodać, że obecnie najmodniejsze i najbardziej poszukiwane są meble właśnie z tego okresu.

Oczywiście antyki pozyskane za granicą są tak samo wartościowe. Czasem konieczna jest renowacja antyków, która pozwala na odzyskanie ich pierwotnego wyglądu i pełnej użyteczności. Pamiętajmy jednak, by meble z drewna tego rodzaju zawsze posiadało świadectwo autentyczności. Jeśli chcemy je później odsprzedać z zyskiem muszą mieć one dokumenty, które poświadczą ich oryginalność. Bardzo często antyki posiadają sygnatury. Ta takich widnieje data powstania mebla oraz styl, w jakim został wykonany. Jeśli współpracujemy z fachowcem, którego zadaniem jest renowacja, również on musi nam poświadczyć wykonanie swojej pracy zgodnej z pierwowzorem mebla. Jeśli odnawianie przebiegnie nieumiejętnie antyk straci na wartości i z naszej inwestycji nici.

Zgodnie z trendami na kilka kolejnych lat, antyki będą nadal modne i nada cieszyć się będą ogromnym zainteresowaniem. Najlepiej nabywać te unikalne, najstarsze i w jak najlepszym stanie. Wiadomym jest, że takie wiążą się z większym wydatkiem jednak musimy nastawić się na to, e w niedługim czasie na tego rodzaju meblach na pewno zarobimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *