stojaki metalowe
Biznes i Finanse

Meble industrialne – do jakich przestrzeni pasują?

Moda na industrializm trwa i ma się dobrze. Od wielu lat tego typu rozwiązania przekonują nie tylko projektantów, ale również klientów korzystających z ich usług. Trudno się temu dziwić – w końcu meble industrialne mają wiele zalet. Mowa tu nie tylko o atrakcyjnym wyglądzie, ale też wysokiej jakości wykonania, która przekłada się na świetną wytrzymałość mechaniczną oraz długą żywotność.

Wcale nie oznacza to jednak, że tego typu konstrukcje sprawdzą się wszędzie. Aranżacja wnętrz z ich użyciem musi być dokładnie przemyślana, tak aby okazała się po prostu odpowiednia – funkcjonalna i przyjemna dla oka. Wbrew pozorom, uzyskanie efektu nie jest takie proste. Na pewno wymaga skorzystania z oferty uznanych producentów, którzy przygotowują swoje meble z użyciem najlepszych dostępnych materiałów. W tym przypadku nie ma mowy o rozwiązaniach pośrednich czy też o szukaniu na siłę oszczędności. Takie podejście może bowiem doprowadzić do zakupu mebli, które w stosunkowo krótkim czasie stracą swoje właściwości.

Gdzie warto montować meble industrialne?

 

Zanim zajmiemy się opisywaniem przestrzeni, w których tego typu rozwiązania rzeczywiście mają sens, warto jeszcze zastanowić się nad tym, jakie dokładnie meble okażą się przydatne. Oferta rynkowa jasno bowiem pokazuję, że wybór jest naprawdę szeroki. Wymienić trzeba między innymi półki industrialne, wieszaki, regały, stoły i stoliki kawowe, kwietniki, krzesła, taborety i wiele innych. Wszystko to sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby w konkretnych pomieszczeniach znalazły się wyłącznie meble tego typu.

Gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie. Przede wszystkim we wnętrzach o sporych metrażu, a także wyróżniających się otwartą przestrzenią. W ciasnych pokojach styl industrialny może niepotrzebnie potęgować poczucie ciasnoty. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że są to z reguły meble masywne, wykonywane z metalu.

Biorąc to pod uwagę, warto stawiać je w dużych salonach z otwartą kuchnią, sypialnia o sporym metrażu, a także w gabinetach. Tego typu meble dizajnerskie świetnie łączą się „surowymi” materiałami, takim jak metal, beton oraz cegła. Do tego dobrze jest dodać całą masę ozdób oraz elementów, które sprawią, że wnętrze będzie przypominało starą fabrykę bądź magazyn. Taki styl ma wielu zwolenników – często odrzucają oni standardowe, miałkie aranżacje, pełne kolorów i niepotrzebnych dodatków. Wnętrza industrialne mają swój charakter, który sprawia, że są niezwykle ciekawe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *