Zdrowie i Uroda

Surowe produkt w diecie

Przez całe wieki ludzie i zwierzęta żywili się produktami, które nie zostawały w żaden sposób poddawane obróbce termicznej. Dzisiaj uznaje się, iż surowe produkty powinny gościć w naszej kuchni jak najczęściej i coraz więcej profesjonalistów skłania się ku opinii, zgodnie z którą to produkty przetworzone działają na nasz organizm niekorzystnie.

Zgodnie z nurtem określanym jako dieta raw (jej zwolenników jest coraz więcej również w Polsce) powinniśmy żywić się tylko produktami surowymi. Dotyczy to zarówno produktów mięsnych, roślinnych jak i pochodzenia zwierzęcego. Tym samym z kuchni możemy wyrzucić wszelkie garnki, kuchenki, mikrofale czy piecyki. Produkty mają być spożywane zgodnie z ich naturalną temperaturą, w pierwotnej postaci.

Jak potwierdza dobry dietetyk Warszawa, który również jest zwolennikiem tego rodzaju diety, dieta ta została przebadana na zwierzętach. Okazuje się, że te które żywione były tylko produktami surowymi chorowały dużo mniej aniżeli zwierzęta hodowlane karmione w sposób uznany we współczesnym świecie.

Jeśli nie chcesz stosować diety raw wykluczając całkowicie dania gotowane, pieczone czy smażone staraj się chociażby włączać do jadłospisu jak najwięcej produktów surowych. Nie będzie z tym raczej większego problemu biorąc pod uwagę chociażby sezonowe warzywa i owoce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *