Podnośniki
Ciekawostki

Praca na wysokościach – niezbędne urządzenia

Praca ponad ziemią wiąże się z dużym ryzykiem a pracownik wykonujący swoje obowiązki na wysokościach musi wykazywać się szczególną odpowiedzialnością i kompetencjami. Praca na wysokościach odbywa się już ponad metr nad ziemią czy podłożem i w tym celu należy zawsze korzystać z odpowiedniego rodzaju sprzętów.

Można tutaj mówić o drabinie czy tradycyjnych rusztowaniach natomiast dzisiaj coraz częściej wykorzystuje się po prostu podnośniki koszowe. To właśnie one zapewniają względne bezpieczeństwo pracownikom bowiem ci wznoszą się nad ziemię na specjalnej platformie z dodatkową barierką ochronną. Na platformie można również transportować sprzęt, który ma służyć do pracy.

Podnośniki są dużo lepszym rozwiązaniem aniżeli rusztowanie bowiem nie traci się czasu na ich montaż. Co więcej, można na nich pracować na małej powierzchni i dowolnie się przemieszczać – podnośnik koszowy sterowany jest przez specjalnie wykwalifikowanego operatora. To właśnie dzięki nim można wykonywać nie tylko prace budowlane czy remontowe, ale również montażowe – na przykład reklamy czy naprawcze – na przykład zerwanie instalacji elektrycznej czy innego typu okablowania. Podnośniki przydają się wszędzie tam, gdzie trudno byłoby dostać się przy pomocy rusztowania – nie zawsze istnieje na tyle duża przestrzeń, by je montować i wyżej aniżeli jest w stanie wznieść pracownika drabina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *