Okazuje się, że najwięcej osób na świecie wcale nie mówi w języku angielskim, ale posługuje się chińskim – jako językiem ojczystym rzecz jasna. Na drugim miejscu plasuje się język hindi a angielski zajmuje dopiero miejsce trzecie.
Angielski jest za to językiem, którego uczy się najwięcej osób – to aż ponad 1,5 miliarda osób. Chętnie uczymy się również niemieckiego, francuskiego, chińskiego, hiszpańskiego, włoskiego oraz japońskiego.
Są jednak języki obce, które jeszcze do niedawna nie były popularne jednak dzisiaj zauważa się rosnącą tendencję patrząc na chęć ich nauki. Przykładem mogą być języki skandynawskie – „kurs norweskiego Gdańsk” to najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę hasło biorąc pod uwagę poszukiwanie szkół językowych.
I nie ma w tym nic dziwnego bowiem w językach tych widzi się ogromny potencjał. Norwegia jest przecież jednym z najbogatszych krajów świata. Każdego roku wyjeżdża tam w celach zarobkowych tysiące Polaków, którzy chcą znacznie zwiększyć standard swojego dotychczasowego życia.
I to nie wszystko bowiem okazuje się, że coraz więcej firm z kapitałem norweskim inwestuje właśnie na rynku polskim. Znajomość tego języka może być więc ogromnym atutem dla potencjalnych pracowników.
O tym, że języków obcych warto się uczyć, nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Coraz większe wymagania stawiane przez pracodawców, ale i coraz większe ambicje samych pracowników sprawiają, że stawiamy sobie coraz wyższe poprzeczki i kolejne cele do realizacji.