Ciekawostki

Przy jakiej muzyce najlepiej tańczyć?

Wiele par, które planują wesele zastanawia się, jak w odpowiedni sposób dobrać muzykę, która będzie towarzyszyć im będzie podczas tego rodzaju uroczystości i poderwie gości do tańca. Okazuje się, że tańczyć można przy różnych utworach jednak wesele rządzi się swoimi prawami. Wybór pomiędzy tradycyjną muzyką disco polo a światową klasyką może być trudny. Podobnie sprawa wygląda w kwestii wyboru zespołu na wesele, DJ a cover bandem.

Najczęściej nowożeńcy decydują się za weselną kapelę, która śpiewa „na żywo”. Minus tego jest taki, że nigdy do końca nie wiemy, jakim talentem wokalnym obdarzony jest wokalista takiego zespołu. Lepszym wybór stanowi chyba cover band w Warszawie, który idealnie odtwarza ulubione kawałki, w większości te zagraniczne. Zawsze można też podjąć współpracę z DJ, który po prostu będzie puszczał określony rodzaj muzyki w oryginale.

Uznaje się, iż bez różnicy jakiego wykonawcę weselnych hitów wybierzemy to obowiązują tutaj jasne trendy dotyczące rodzaju muzyki. Ta musi być ustandaryzowana, podobać się większości zaproszonych gości. Wątpliwą sprawą jest, by starsze pokolenie dobrze bawiło się przy ciężkim rocku czy hip hopie. Właśnie dlatego warto dobrać muzyczne kawałki z zakresu kilkudziesięciu lat. Ludzie najchętniej bawią się przy utworach dobrze znanych, skocznych i rytmicznych. Na weselu nie powinno jednak zabraknąć piosenek szybkich i energicznych, ale też bardziej spokojnych, pozwalających się zrelaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *