Ciekawostki

Samodzielna organizacja wesela

Wesele pochłania ogromną część całościowego budżetu, jaki jest przeznaczany na organizację uroczystości zaślubin. Nic więc dziwnego, że coraz więcej par chce zorganizować tego rodzaju wydarzenie samodzielnie, bez korzystania z profesjonalnych firm eventowych. Jeśli tylko stworzymy odpowiedni ku temu plan działania, to organizacja wesela wcale nie jest taka trudna. Należy się jednak do tego dobrze przygotować.

Harmonogram przygotowań jest niezbędny, trzeba mieć na uwadze, że tego rodzaju imprezę organizujemy po raz pierwszy a wszystko musi być dopięte na „ostatni guzik”. To przecież jedna z najważniejszych chwil w życiu. To również czas, w którym spotykamy się z najbliższymi i musimy zapewnić im odpowiednie warunki do świętowania naszego szczęścia.

Pamiętajmy, że najważniejszymi elementami udanego wesela jest jedzenie i muzyka. O to pierwsza zadba dobrze wybrana firma cateringowa i wypożyczalnia gastronomiczna, drugi aspekt musi być zaś dobrany według własnych upodobań. Podejmując współpracę z DJ czy orkiestrą warto zwrócić uwagę na fakt, iż większość gości najlepiej będzie bawić się przy muzyce rytmicznej, kawałkach typowo weselnych, dobrze znanych.

Kwestią dodatkową będą atrakcje, w których goście mogą brać udział oraz sama dekoracja sali, która wpływać będzie na klimat wydarzenia. Najczęściej są to cięte kwiaty w jasnych kolorach, eleganckie świece i balony. Co ważne, wszystko ma być skromne i delikatne, nie ma tu miejsca na przepych ani bazarowy kicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *