Ciekawostki

Sesja ślubna o zachodzie słońca

Romantyczne kadry to właśnie to, czego oczekują nowożeńcy zamawiając u fotografa plenerową sesję ślubną. I chociaż najczęściej zdjęcia ślubne trwają cały dzień to największym powodzeniem cieszą się ujęcia zapisywane o zachodzie słońca.

Wpływ na to ma wiele czynników, ale wiadomym jest, że już sam zachód słońca jest sam w sobie romantyczny a jeśli do tego mamy okazję podziwiać go nad morzem czy urokliwym górskim plenerem może okazać się, że trudno o lepsze widoki.

Niestety, okazuje się, że nie zawsze wymarzona sesja ślubna o tej porze dnia jest w ogóle możliwa. Jak zauważa fotograf z Fotoziemka.pl, najczęściej sesje tego rodzaju zamawia się na długo przed ich realizacją a nigdy nie możemy być pewni pogody. Może okazać się, że w dzień realizacji sesji plenerowej niebo jest pokryte gęstymi chmurami bądź pada z niego rzęsisty deszcz ? niestety pogody nie da się przewidzieć.

Drugim czynnikiem może być sam plener, który nie zawsze oddaje urok zachodzącego słońca. Jeśli zdjęcia ślubne w Warszawie będą się odbywać to jest mało prawdopodobnym, by moment ten uchwycić w pełnej krasie. Oczywiście warto wtedy wybierać miejsca, w których dominuje przyroda a morze czy tafle jeziora będzie oczywiście najlepszym przykładem.

Pamiętajmy również, że wiele zależy od sprzętu, jakim posługuje się fotograf oraz jego umiejętności. Ten mało doświadczony nie zawsze będzie w stanie uchwycić piękna zachodzącego słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *