Ciekawostki

Sesja ślubna przy niepogodzie

Nie ma wątpliwości, że w ostatnich latach trwa nieprzerwanie moda na plenerowe sesje ślubne. W niepamięć już dawno odeszły sesje typowo portretowe czy nawet te, które wykonywane są w studiu fotograficznym. Niestety, nie zawsze mamy szansę na to, by sesja ślubna w plenerze była udana i wcale nie mamy tutaj na myśli doświadczenia czy talentu samego fotografa.

Zamówienie zdjęć ślubnych w plenerze wiąże się ze sporym ryzykiem niepowodzenia a wszystko przez możliwe, niekorzystne warunki atmosferyczne. Okazuje się, że najczęściej rezerwujemy termin tychże fotografii już dużo wcześniej, zazwyczaj w weekend bowiem warto pamiętać, że fotografia ślubna w Warszawie tego rodzaju trwa nierzadko cały dzień. Nie zawsze jesteśmy więc w stanie przewidzieć pogodę. Może okazać się, że sesja musi być odłożona, ponieważ z nieba leje siarczysty deszcz czy wieje silny wiatr a niebo zasłaniają gęste chmury tworząc niekorzystne światło. W takich warunkach z całą pewnością nie da się pracować i chociaż każdy fotograf podejmuje się obróbki zdjęć to efekt może być niezadowalający.

Jak potwierdza fotograf z Fotoziemka.pl, który od lat zajmuje się robieniem zdjęć ślubnych, najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie kilku lokacji. Nie muszą być to tylko obiekty na świeżym powietrzu, ale z dużym powodzeniem można wykonać sesję pod pełnym zadaszeniem i sesja ślubna wcale nie musi być realizowana w studiu fotograficznym ze sztucznym tłem. Coraz więcej par decyduje się na przykład na zdjęcia w pałacach i zamkach, opuszczonych fabrykach czy wiejskich folwarkach. Wiele zależ od kreatywności młodych i samego fotografa, bardzo często również lokalizacja dobierana jest pod kątem zainteresowań czy pasji nowożeńców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *