Zdrowie i Uroda

Sposoby na wiosenne przesilenie

Dopada się wiosenne przesilenie? Ciągle jesteś zmęczony, nie masz motywacji do pracy a w weekendy nie chce ci się nawet wstać z łóżka? Nie jesteś sam bowiem okazuje się, że a wiosenne przesilenie cierpi nawet połowa społeczeństwa, ale większość z nas uznaje ten stan za zwyczajne przemęczenie.

Ponieważ wiosenne przesilenie może trwać nawet kilkanaście dni jest często bardzo uciążliwe. W celu nabrania wigoru i pozytywnej energii do działania niezbędnym okazuje się stosowanie odpowiedniej diety. Aby jednak spożywać pełnowartościowe posiłki, które wpływać będą na nasze lepsze samopoczucie warto wybrać się do specjalisty, jakim jest dietetyk Warszawa. Ci z Akademii Zdrowego Żywienia polecają na przykład jedzenie nowalijek. Chociaż uznaje się, że te pierwsze, wiosenne warzywa i owoce sezonowe nafaszerowane są opryskami to okazuje się, że posiadają wiele cennych witamin i minerałów. Z całą pewnością warto wybierać te, które pochodzą z rodzimych upraw, najlepiej od zaprzyjaźnionego rolnika.

Co więc jeść, by wiosenne przesilenie nie dawało tak bardzo o sobie znać? Przede wszystkim witaminy znajdziemy w warzywach strączkowych i owocach cytrusowych. Energii doda nam kiszona kapusta i ogórki. Warto również pamiętać, że dobroczynną moc posiadają wszelakie kasze oraz nabiał. W diecie bardzo ważna jest witamina C oraz B, cynk oraz nienasycone kwasy tłuszczowe ? jedzmy więc również sporą ilość ryb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *