Szkoła integracyjna
Ciekawostki Edukacja

Stres w szkole

Niestety, nadmiernie odczuwany stres w szkole może doprowadzić do stanów depresyjnych dziecka co wiąże się z kolei z możliwością popełnienia przez nie samobójstwa. Dane statystyczne są pod tym względem zatrważające. Okazuje się, że każdego roku liczba samobójstwo dzieci w wieku szkolnym znacząco wzrasta. Głównym powodem jest brak akceptacji ze strony rówieśników, ale tez nacisk nauczycieli i brak wsparcia rodziców. Właśnie dlatego należy bacznie obserwować swoją pociechę, przede wszystkim wtedy, gdy w szkole rozpoczyna ona dopiero kolejny etap życia.

Problemy z akceptacją mają najczęściej dzieci wyróżniające się. To introwertycy bądź ekstrawertycy, to również dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami – niepełnosprawnością fizyczną bądź dysfunkcjami pod względem psychologicznym. Może właśnie dlatego rodzice dzieci, które borykają się z pewnymi nieprawidłowościami powinni baczniej podejmować decyzję dotyczącą wybór placówki, w której kształcić się będzie ich pociecha.

Może dobrym rozwiązaniem byłaby szkoła integracyjna? Taką z łatwością można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę frazę typu „szkoła integracyjna Warszawa”. Do tego rodzaju placówek uczęszczają dzieci zarówno całkowicie zdrowe jak i te, które borykają się z różnymi zaburzeniami. To tutaj jednak każdy może liczyć na akceptację, empatia jest tu zjawiskiem powszechnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *