rekonstrukcja ACL
Zdrowie i Uroda

W Polsce nadal brakuje ortopedów

Szpitale alarmują! Ciągle brakuje lekarzy o niemalże wszystkich specjalizacjach. Najgorsza sytuacja zauważalna jest w przypadku oddziałów ortopedycznych. Nic więc dziwnego, że pacjenci zgłaszają się do placówek prywatnych, bo to w nich mogą liczyć na profesjonalną pomoc i opiekę.

Dlaczego w naszym kraju brakuje medyków, skoro posiadamy przecież uczelnie wyższe, które kształcą na najwyższym poziomie? Problem tkwi głównie w zarobkach, które dla doświadczonych lekarzy są w Polsce zbyt niskie. Większość najlepszych fachowców decyduje się więc na pracę poza granicami naszego kraju. Na Zachodzie oferowane są lepsze warunki pracy, możliwość wszechstronnego rozwoju no i oczywiście lepsza płaca.

Ciekawostką jest to, że ortopedzi  pracujący poza granicami Polski, mają szansę korzystać z najlepszego technologicznie sprzętu, a rekonstrukcja ACL czy implanty stawów nie są dla nich już zagadką. Polska medycyna robi wielki postęp, ale nadal niestety pozostaje daleko w tyle.

Gdzie więc szukać dobrych ortopedów w naszym kraju? Czy rzeczywiście wszyscy wyjechali i podjęli pracę z zagranicznych klinikach? Okazuje się, że i u nas można znaleźć profesjonalistów, ale złudną nadzieją żyją ci, którzy twierdzą, że otrzymają optymalną pomoc w ramach NFZ. Na szybką, skuteczną i zgodną z nowoczesną sztuką medyczną opiekę można liczyć, ale w placówkach prywatnych i to tam należy się zgłaszać bez względu na urazy, objawy czy konieczność leczenia. Dobry ortopeda zrobi wszystko, by operacja stała się ostatecznością, a nieinwazyjna rehabilitacja wystarczyła, by wrócić do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *