Ciekawostki Dom i Dziecko

Plac zabaw w przedszkolu

Wyposażenie każdego przedszkola musi spełniać określone standardy. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci w każdym aspekcie spędzania czasu maluchów w tejże placówce. Nie tylko sale powinny być odpowiednie, w każdym przedszkolu funkcjonuje też plac zabaw i to przecież tam, w okresie wiosennym i letnim dzieci przebywają najczęściej.

Aby plac zabaw w przedszkolu mógł być użytkowany przez przedszkolaki, powinien być przede wszystkim ogrodzony i czysty a wszystkie urządzenia, jakie się na nim znajdują, muszą posiadać właściwe normy bezpieczeństwa i certyfikaty. Obiekt tego rodzaju musi też przechodzić okresowe przeglądy techniczne a jakakolwiek usterka powinna wykluczyć zabawkę z użytkowania aż do momentu jej należytej naprawy.

Przedszkolaki mogą przebywać na placu zabaw tylko pod opieką osób dorosłych, opiekunek poszczególnych grup bądź rodziców. Powinny korzystać tylko z tych urządzeń, które są dla nich chociażby ze względu na wiek.

Jeszcze przed wyborem przedszkola, do którego będzie uczęszczać Twoja pociecha, odwiedź kilka placówek i oceń atrakcyjność i bezpieczeństwo placu zabaw. Dobre przedszkola zamieszczają też galerię zdjęć na swoich stronach internetowych – można je znaleźć wpisując hasło typu „przedszkole Pruszków”. To dobry sposób, by dokonać wstępnej oceny obiektu. Jeśli nie spełni naszych oczekiwań, nie będziemy marnować czasu na wizyty w przedszkolu, do którego i tak nie poślemy naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *