Zdrowie i Uroda

Co to znaczy być FIT?

Rzeczywiście, samo słowo FIT jest dzisiaj niezwykle modne i często używane. Szczególnie w sezonie wiosennym i zimowym słyszymy je nagminnie. Co tak naprawdę ono oznacza?

Okazuje się, że FIT to nie nowy trend, który przeminie wraz z nadejściem kolejnego sezonu. To styl życia osób, które chcą dbać o własne ciało i cieszyć się dobrym zdrowiem. Bycie FIT oznacza dzisiaj stosowanie odpowiedniej diety ? niekoniecznie odchudzającej natomiast zawsze takiej, która bazuje na produktach naturalnych, nieprzetworzonych i z pełną gamą wartościowych składników.

FIT to również aktywność fizyczna. To dbanie o ciało i kondycję. Osoby preferujące taki styl życia uwielbiają ruch i sport, bez różnicy czy będą to ćwiczenia aerobowe, jogging czy też może pływanie.

O zaletach bycia FIT przekonują nas niejednokrotnie w poradniach dietetycznych. Jak zauważa dobry dietetyk w Warszawie, odpowiednia dieta to nie tylko spadek niekorzystnej ilości tkanki tłuszczowej, ale również lepsze samopoczucie, mniejsze ryzyko zachorowań na liczne schorzenia i życiodajna energia. Okazuje się, że zdrowy tryb życia, uwzględniający odpowiednie, często ekologiczne pożywienie ma wpływ na wygląd naszej skóry, w szybkim czasie można zauważyć również poprawę stanu włosów czy paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *