Ciekawostki Edukacja

Dlaczego praca w Norwegii się opłaca?

Norwegia zalicza się do jednych z najbogatszych krajów na całym świecie. Dla osób, które podejmują się tam pracy zawodowej skutkuje to nie tylko wysokimi zarobkami, ale również życiem na wysokim poziomie i pełnym pakietem socjalnym, który sprawia, że codzienne funkcjonowanie całych rodzin staje się rzeczywiście komfortowe.

Chociażby z tego względu praca w Norwegii jest opłacalna ? średnie zarobki w krainie fiordów przekraczają aż kilkakrotnie wynagrodzenie, jakie można otrzymać w Polsce.

Jakich więc obowiązków zawodowych podejmują się Polacy w Norwegii? Ze względu na brak znajomości języka norweskiego jest to zazwyczaj praca fizyczna ? na gospodarstwach rolnych, przy zbiorach owoców i warzyw czy w fabrykach.

Ci, którzy liczą jednak na jeszcze wyższe zarobki i lepsze bytowanie powinni skupić się na aspekcie, jakim jest nauka języka norweskiego. Osoby, które potrafią posługiwać się językiem oficjalnie używanym w krainie fiordów mogą bez wątpienia liczyć na lepszą posadę. Sami właściciele szkoły językowej Norkurs w Oslo, która organizuje kursy językowe różnego rodzaju dla Polaków przyznają, że już sam zapis w CV o znajomości języka jest ogromnym walorem.

Osoby, które potrafią posługiwać się tym językiem mogą liczyć na zatrudnienie w roli opiekunki do dzieci, pomocy domowej czy na stanowisku specjalistów technicznych, takich jak murarze, spawacze, stolarze czy dekarze. Wiąże się to nie tylko z rozwijaniem własnych kompetencji, ale również z o wiele wyższym wynagrodzeniem. Praca taka jest również o wiele łatwiejsza aniżeli zmagania podczas zbiorów truskawek czy pielęgnowania pieczarek. Co więcej, w Norwegii nadal brakuje tego rodzaju specjalistów i każdy fachowiec o tej profesji znajdzie bez problemu posadę. Nauka języka norweskiego daje również szansę na zatrudnienie stałe a nie tylko sezonowe a to stanowczo podnosi standard codziennego życia.

Pamiętajmy, że inwestowanie w siebie to najlepszy sposób na polepszenie własnego życia i bytu naszej rodziny.

NORKURS – kursy norweskiego Gdańsk, Gdynia, Sopot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *