Ciekawostki Dom i Dziecko Zdrowie i Uroda

Jak przebiega terapia dzieci z zespołem aspergera?

Asperger to nie wyrok chociaż dla wielu rodziców, którzy słyszą taką diagnozę jest to „koniec świata”. Pamiętajmy, że tego rodzaju zaburzenia na tle neurologicznym są łagodną odmiana autyzmu a przy intensywnej i profesjonalnej terapii, jego objawy mogą być maksymalnie niwelowane. Oczywiście, zaburzeń tych nie da się całkowicie usunąć natomiast z całą pewnością można sprawić, by dzieci z zespołem Aspergera mogły w pełni sprawnie i samodzielnie funkcjonować w przyszłości.

Przede wszystkim należałoby znaleźć ośrodek czy placówkę, która oferuje takowe terapie. Idealnym rozwiązaniem są przedszkola, w których takowe odbywają się w toku indywidualnym dla każdego podopiecznego. Obiekty tego rodzaju znajdują się już w każdym większym mieście – warto wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkola Asperger”, by przeczytać ich ofertę. Jedną z opcji jakie znajdziemy będzie: http://www.pomaranczowa-ciuchcia.pl/p/57/102/terapia-za

Ogromną zaletą placówek tego typu jest fakt, iż oprócz standardowego programu wytyczonego przez MEN, prowadzona jest tam profesjonalna terapia dla dzieci obarczonych Aspergerem. W specjalistycznie wyposażonych salach mogą odbywać się zajęcia usprawniające motorykę ruchową, w gabinetach zaś ćwiczenia z logopedą. Zatrudniona w przedszkolach specjalnych kadra, posiada odpowiednie wykształcenie i kompetencje, by pełnić funkcję opiekuńczą, wychowawczą, edukacyjną oraz terapeutyczną dla każdego dziecka.

Pamiętajmy natomiast, że terapia w przedszkolu nie jest wystarczająca. Rodzice powinni ja prowadzić również w warunkach domowych, by dawała najlepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *