Wrastające włosy
Ciekawostki Zdrowie i Uroda

Sposoby na wrastające włoski

Wrastające włoski to najczęściej problem osób, których owłosienie jest cienki i kręcone. Przypadłość ta pojawia się najczęściej w wyniku golenia czy depilacji ? włoski, które mają odrastać i przebijać się przez skórę skręcają pod nią i wrastają. Właśnie przez to bardzo często dochodzi do infekcji skórnej ? na kończynach dolnych (bo tam najczęściej pojawia się ten problem) pojawiają się krostki świadczące o stanie zapalnym mieszka włosowego, krostki bardzo często wypełnione są ropną wydzieliną. W efekcie skóra nóg nie wygląda korzystnie, jest zaczerwieniona, obrzęknięta a po niektórych infekcjach pozostają trudne do usunięcia blizny.

Niestety, jeszcze do niedawna nie było skutecznego sposobu na trwałe usuwanie owłosienia ani metod unikania tej uciążliwej dolegliwości. Nie pomagały peelingi ani środki przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia a problem stawał się przyczyna dużego dyskomfortu.

Dzisiaj można uniknąć wrastania włosków dzięki depilacji laserowej i z całą pewnością osoby, które do tej pory borykały się z tą przypadłością powinny z zabiegu tego rodzaju skorzystać. Dzięki wiązkom światła cebulki włosowe zostają całkowicie zniszczone a włoski nie odrastają już nigdy. To nie tylko sposób leczenia wrastających włosków, ale zabieg kosmetyczny wpływający na ogromny komfort, piękny wygląd ciała i wygodę ? usunięte włoski już nigdy się nie pojawią a my nie musimy wykonywać żmudnych zabiegów krótkotrwałej depilacji. Prawda, że zachęcające?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *